Smrkci

Najmlajši raziskovalci spoznavajo barvito jesen in tkejo nove prijateljske vezi; oddelek Petre in Petre ter Simone in Mateje

01. december 2020 411
V začetnih jesenskih mesecih so se v oddelku najmlajših »smrkcev« že stkale prve prijateljske vezi. Sprva resni obrazki in zadržane oči so postajale vse bolj iskrive v varnem vrtčevskem okolju, pri medsebojnem spoznavanju z vrstniki ter v toplem objemu vzgojiteljic in ob skupnemu raziskovanju igralnice, terase ter igrišča. Praznovali smo že prvi rojstni dan in si neskončno želeli poizkusiti barvito kartonsko torto. Spoznavali smo se z jesenskimi plodovi, se igrali »Bučarijado«, ustvarili strašilo iz tulcev, svoje prstke namakali v prstne barve, gnetili slano testo, se igrali »Vlakec« ter se spoznavali z različnimi zvoki ob manipuliranju z malimi instrumenti. Dokazali smo, da smo pri premagovanju ovir že zelo spretni, saj smo toplo jesensko vreme izkoristili tudi za spoznavanje vrtčevskega igrišča in igral.