Kekec

AMZS junaki v Enoti Kekec

09. november 2022 133
V mesecu oktobru, smo v okviru sodelovanja z AMD Izlake, bodočim prvošolcem razdelili odsevne paketke AMZS. Letošnja razdelitev odsevnih paketkov je potekala z namenom,  zaščititi najranljivejšo skupino udeležencev v prometu. 
 
Da je bila podelitev še bolj poučna, so nas obiskali predstavniki iz  Agencije RS za varnost prometa, območne Policijske postaje Zagorje in Varne mobilnosti  AMZS. Vsak je s svojega delovnega področja otrokom predstavil pravila za varno hojo po cesti in varno vožnjo. Nekaj besed je bilo namenjeno tudi prometnemu bontonu. Otroci so z veseljem sodelovali in pripovedovali lastne prigode in opažanja. Njihovi obrazi so zažareli, ko sta v igralnico vstopili maskoti Anja in policist medo Leon. Skupaj so zapeli in zaplesali, na koncu pa sta jim predala odsevne paketke, ki jim služijo kot dobra popotnica za varnost in vidnost v prometu.