Gozdni vrtec

Jesenski obiski gozdnega Gabra z nahrbtnikom

06. april 2022 90

V jesenskem času je Gaber pripravil dva nahrbtnika z nalogami. V prvem nahrbtniku smo raziskovali barve gozda, barve jeseni. Razvrščali smo jesenske liste na didaktične predloge. Iz nabranih jesenskih listov pa smo izdelali tudi vitraže. V drugem nahrbtniku pa nas je presenetil z zgodbico o gozdni vejici. 
Tu v temnem gozdu,
vejica ležim,
skrita med odpadlim listjem
dolgo že trohnim.
Zdaj si me pa našel,
poberi me s tal,
daj, igraj se z mano,
kot nihče se še ni igral.
Ko boš odšel iz gozda,
tukaj pusti me,
tu je moje mesto,
kjer narava spremlja me.
                      
                                                    Jasmina Hudrap 
Raziskovali smo, kaj vse lahko s palico delamo. Palica je lahko otroku meč, čarobna palica, metla, ki vse pomete, z njo lahko zgradimo gozdno hišo …
Vse skupine gozd obiskujemo večkrat tedensko, tudi brez nahrbtnika, kjer prosto raziskujemo gozd in se igramo z naravnim materialom. Preden pa se odpravimo iz gozda nazaj v vrtec, pa prisluhnemo tudi gozdu kaj nam govori. Gozd zaznavamo z vsemi svojimi čutili.