OBVESTILO O ZAPRTJU VRTCA ZAGORJE OB SAVI, ZARADI UKREPOV ZA PREPREČITEV ŠIRJENJA NALEZLJIVE BOLEZNI COVID-19

23. Oktober 2020 175

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bo Vrtec Zagorje ob Savi zaradi poslabšanja epidemiološkega stanja v državi od ponedeljka, 26. 10. 2020, zaprt.

V času zaprtja vrtca ste starši plačila za vrtec oproščeni (v primeru, da otrok v času zaprtja ne bo vključen).

Župan Občine Zagorje ob Savi, Matjaž Švagan, je sprejel sklep:

1. Zaradi poslabšanja epidemiološkega stanja v državi bo Vrtec Zagorje ob Savi od ponedeljka, 26. oktobra 2020 predvidoma za en teden zaprt. Ukrep je namenjen zajezitvi širjenja okužb z novim virusom SARS COV-19.
  2. Občina Zagorje ob Savi bo v tem obdobju organizirala delovanje Vrtca Zagorje ob Savi le v enoti Smrkci in sicer v minimalnem obsegu, ki je namenjen samo staršem, ki nujno potrebujejo varstvo otrok. Varstvo bo torej namenjeno izključno staršem, ki morajo v obdobju, navedenem v 1. točki tega sklepa, delati, delodajalec pa jim dela ne more omogočiti na daljavo.
  3. Poslovni čas lahko Vrtec spremeni glede na potrebe staršev otrok, ki bodo izjemoma vključeni v odprti enoti.
  4. Sklep velja takoj.

Prosimo vas, da danes, 23. 10. 2020, najkasneje do 17. ure v aplikaciji Web Vrtec odjavite otroke, za katere NE POTREBUJETE NUJNEGA VARSTVA.

Za otroke, za katere potrebujete NUJNO VARSTVO vas prosimo, da nam danes, 23. 10. 2020, najkasneje do 17. ure sporočite naslednje podatke:

• IME IN PRIIMEK OTROKA,
  • ČAS PRIHODA IN ODHODA OTROKA (v vrtec/iz vrtca),
  • IME IN PRIIMEK VZGOJITELJICE OTROKA.

Podatke nam lahko posredujete preko sms-a ali e-pošte na kontakte vaših vodij enot:

Starši, ki potrebujete nujno varstvo, boste dolžni ob predaji otroka, strokovnemu delavcu predati podpisano izjavo, da je otrok zdrav in da v obdobju zadnjih 10 dni ni bil v stiku z okuženimi osebami. Izjavo najdete na spletni strani Vrtca Zagorje ob Savi (pod rubrikama obvestila in obrazci).

Glede zahtevanja dodatnih dokazil, ki bodo podlaga za dokazovanje potrebe po nujnem dostopu vrtca, vas bomo obvestili.

Hvala za razumevanje.

Ravnateljica Darja Rakovič