Smrkci

KULTURNI MESEC IN »PUST ŠIROKIH UST«, oddelek Petre, Simone in Gabrijele

27. Marec 2020 127
V mesecu februarju smo spoznali in ustvarili Prešernovega Povodnega moža, prisluhnili slovenski Himni in ustvarili svoje senčne portrete. Ob ogledovanju knjižnih vsebin je pogovor potekal o primernem, kulturnem in sprejemljivem medsebojnem vedenju. Oblikovali smo plakat na katerega smo razvrstili sličice, ki ponazarjajo primerno in neprimerno vedenje otrok. Otroci so si oblekli ogrinjala različnih živali ter se zabavali pri ponazarjanju e-teh v dramskem kotičku, s pomočjo lutk pa je zaživel tudi lutkovni kotiček. Ustvarjali smo pustne maske, lepili zmaje in ustvarili pravi pustni karneval v našem vrtcu. Kasneje smo se odpravili tudi na igrišče vrtca Center in se v pustnih opravah pokazali mimoidočim.