Smrkci

POZDRAVLJEN JANUAR IN ADIJO NOSNI ŠKRATKI, oddelek Petre, Simone in Gabrijele

27. Marec 2020 121
Julija nas je v začetku novega leta pogostila s slastno sadno kupo, saj je praznovala svoj tretji rojstni dan. Trudili smo se slavljenki pričarati zares lep in nepozaben dan. Otroci so v tem mesecu spoznavali svoje telo, skrbeli za pravilno higieno rok, ust in noska (pravilno kašljanje in kihanje) in spoznavali pomen prehranske piramide za naše zdravje. Obiskala nas je tudi medicinska sestra Eva, mi pa smo jo seznanili z lumpastimi nosnimi škratki, ki smo jih slikovito prikazali na likovnem izdelku. Skupaj smo oblikovali kotiček »Pri zdravniku« spoznavali smo medicinsko-tehnične pripomočke ter ustvarili vsak svoj stetoskop. V našo družbo smo z veseljem povabili tudi Matejo, profesorico športne vzgoje OŠ Ivana Kavčiča, ki nas je popeljala v svet otroške joge.