PRI NAS JE VEDNO VESELO

PRI NAS JE VEDNO VESELO

V mesecu maju smo veliko telovadili in se igrali različne gibalne igre.
Ustvarjali smo, plesali in se odpeljali s čudežnim vlakom v deželo pomladi …
Več
UTRINKI DEJAVNOSTI (maj/junij 2019), V ODDELKU SABINE KORITNIK IN ALENKE LOZINŠEK
Kategorija: Enota Smrkci

Začeli so se toplejši in bolj suhi dnevi.  Da bi čimveč časa in varno bivali na soncu smo odhajali na prosto takoj po zajtrku in se pravočasno vračali v igralnico. Zunaj smo se igrali z vodo, na igralih, v peskovniku. Vozili smo se s poganjalci, skiroji, tricikli, odšli na sprehod okoli ribnika in opazovali čapljo, več vrst rac, golobe, krape, pa tudi različne rastline ob poti, npr. nokoto, ripečo zlatico, bezeg, itd.  Povrh vsega nas je na igrišču obiskal še pav. V igralnici smo se igrali različne igre, ustvarjali, poslušali pravljice, peli in plesali. Travniško obarvane teme se počasi preobražajo v sončne...
IGRAJMO SE SKUPAJ

IGRAJMO SE SKUPAJ

DRUŽENJE V MESECU MAJU JE POTEKALO V SPROŠČENEM VZDUŠJU, OTROCI SO UŽIVALI OB PRIPRAVLJENIH DEJAVNOSTIH.
Več
IZLET V PRAVLJIČNO KEKČEVO DEŽELO (oddelek Marjane in Petre)
Kategorija: Enota Smrkci

IZLET V PRAVLJIČNO KEKČEVO DEŽELO (oddelek Marjane in Petre)

Ob koncu vrtčevskega leta so otroci nestrpno pričakovali izlet v Kranjsko Goro, kjer bi si od blizu lahko ogledali Kekca in njegove prijatelje. Posebno doživetje je bila že sama vožnja z Bedancbus-om, ki nas je popeljala v strmo notranjost pravljičnega gozda. Tam smo, sprva malce plašno, pa vendar polni adrenalina, izstopili iz udobnih naslonjačev avtobusa in kmalu zagledali Mojco, ki je iskala svoje koze. Krenili smo naprej in za drevesom srečali Brinceljna. Izgledal je ves prestrašen, ampak se nam je vseeno pridružil na našem popotovanju. Gozdna pot oziroma bolje rečeno naši noski so sledili vonju plesnivih gob, ki rastejo med nožnimi prsti Bedanca ter nas tako pripeljali do njegovega doma. Odhiteli smo skozi njegovo kočo ter pri tem pazili, da ga ne bi prebudili iz spanca. Brincelj nas je popeljal po skrivni poti ter nam medtem razkril prav vse Bedančeve pasti. Kar na enkrat pa smo kot okovani obstali, saj smo v bližini zaslišali njegovo kričanje. Na levem bregu potočka nam je sledil Bedanec… Ko smo se mu končno upali približati, smo mu postavili nekaj vprašanj: »Zakaj loviš uboge živali?«, »Zakaj se ne umivaš?« ter »Ali sta s Pehto res zaljubljena?« Po našem kratkem klepetu, je Bedanec odvihral mimo nas, saj po njegovih besedah »voda grize« in ji je želel ubežati, ko smo mu jo ponudili, da bi se malce osvežil. Nato pa smo končno spoznali Kekca. Pokazal  nam je skrivno pot do podstrešja ter nas pogostil s čajem in pecivom. Skupaj smo se nato odpravili še v Pehtino kočo, kjer smo opazili njene čarobne napoje in kapljice, ki so Mojci vrnile vid. Na koncu našega popotovanja pa nam je gospa Pehta dovolila, da se malce pozabavamo in preizkusimo še njen tobogan. S prepevanjem Kekčevih pesmi smo se od Kekca in Pehte poslovili ter se odpravili proti domu.
POMLADNI ČAS V ODDELKU VZG. TADEJE MARS IN PETRE TAŠKAR

POMLADNI ČAS V ODDELKU VZG. TADEJE MARS IN PETRE TAŠKAR

Na predstavo smo odšli,
da Bobeka in barčico bi spoznali.
Tam pa srečali smo baletke,
ki plesale so kot glamurozne cvetke.
Zajčka smo pričakali in ga za
Mali sonček v Europark poslali.
Da pa bi pravljice občutili,
smo se v knjižnico na pravljično uro napotili.
TABOR V KRANJSKI GORI: ČETRTEK, 6. 6. 2019

TABOR V KRANJSKI GORI: ČETRTEK, 6. 6. 2019

Spet doživeli mnogo smo stvari, z noji smo se srečali.
Po gozdu raziskovali, čebelicam pesmice peli in se na igralih igrali.
Športne igre smo imeli, zvečer pa se poveselili.
Zdaj kmalu že pridemo, da v objemčke vaše skočimo.