CICIBANOVE MAJSKE DOGODIVŠČINE

CICIBANOVE MAJSKE DOGODIVŠČINE

Mesec maj nam je prinesel kup zanimivih dogodivščin.

Očka Rok nas je povabil na vožnjo z vlakom.

Obiskali sta nas Tara in Bela – kužka iz društva Tačke pomagačke.

Prepletali smo preteklost in sedanjost. Dedki (pravi knapi) so nam predstavili njihovo delo v preteklosti. Obiskali smo tudi Rudarski muzej.
CICIBANOV POHOD V ZAVINE

CICIBANOV POHOD V ZAVINE

Starejši dve skupini sta se odpravili na planinski izlet. Pot nas je vodila mimo kmetij in čez travnike. Občudovali smo prekrasno pomladansko cvetje in čudovito naravo.

Bil je prekrasen izlet.

ŠPORT IN ŠPAS V ENOTI CICIBAN KISOVEC

ŠPORT IN ŠPAS V ENOTI CICIBAN KISOVEC

Po skorajšnji odpovedi prireditve zaradi dežja, smo se v četrtek, 10.5.2018 najbolj pogumni in vztrajni zbrali na igrišču vrtca Ciciban.

Najprej smo se odpravili na krajši orientacijski pohod z gibalnimi nalogami po Kisovcu. Pot nas je pripeljala do kulturnega doma Svoboda. Tam so nam člani lutkovne skupine Luki zaigrali lutkovno igro Volk išče pravljico.

Po končani igri smo se vrnili na igrišče vrtca, kjer so nas čakale zanimive dejavnosti. Otroci so sproščali adrenalin v vožnji po ziplajnu, poizkusili so se v streljanju žoge na prave nogometne gole, za katere so poskrbeli iz nogometnega kluba Kisovec in nogometnega kluba Zagorje.
Smučarski klub Zagorje nam je pripravil veliko zanimivega. Pravo tekmovanje je potekalo na največjih smučeh v zagorski dolini.

Članice ročnih del Rok so nam pokazale, kako lahko iz papirja naredimo čudovit šopek rož.
Loški gasilci so se razveselili novih malih gasilcev, zeliščarka Nuša iz Društva za zdravilne rastline nam je pripravila okusen zeliščni čaj, ki smo ga lahko osladkali z medom čebelarstva Čebin.

Vrtnarstvo Hodak je poskrbelo, da bodo domače okenske police polne rož.

V cicibanovi restavraciji je bilo poskrbljeno, da so se vsi obiskovalci po aktivnem popoldnevu tudi okrepčali.

Preživeli smo lepo popoldne, polno novih in zanimivih doživetij.

Hvala vsem udeležencem za nadvse prijetno druženje.

Strokovne delavke enote Ciciban
NA OBISKU PRI LOŠKIH GASILCIH

NA OBISKU PRI LOŠKIH GASILCIH

Ko zasliši zvok siren,
šine kakor spodboden,
že v gasilski voz drvi,
v sedmih trenih odbrzi.
Ker Samo gasi vsak požar
in se voz mu blešči dan na dan,
to pač skrito ni,
Samo vse pogasi.

Po prepevanju pesmice o Samu ,smo se veselo odpravili k Loškim gasilcem. Toplo so nas pozdravili in nam pokazali vse pripomočke, ki jih potrebujejo pri svojem požrtvovalnem delu.
Z velikim zanimanjem smo si vse ogledovali, na koncu pa smo se lahko kot pravi gasilci preizkusili v zbijanju tarče s curkom vode.

Cicibani
PIŠČANČEK PIK IN NJEGOVI PRIJATELJI

PIŠČANČEK PIK IN NJEGOVI PRIJATELJI

Prvo pomladno sonce je prebudilo piščančka Pika, da je pokukal iz svoje lupine.
Ob strahu, jezi, žalosti in veselju smo tudi mi otroci iz vrtca Ciciban nestrpno čakali na njegovo snidenje z mamo Kokoljo.
Večkrat smo si ogledali igrico o piščančku Piku, mu prepevali, poslušali doživljajsko glasbo.
Z velikim aplavzom smo nagradili otroke iz skupine »mišk«, ki so nam doživeto zaigrali zgodbo. Najbolj glasna jeza nas je velikokrat prestrašila. Z prepevanjem in uprizarjanjem smo jo pregnali.

Lep pomladni pozdrav iz Cicibana
PAPIGA NA POČITNICAH

PAPIGA NA POČITNICAH

Kdo tako hreščeče se oglaša,
kdo glasove drugih oponaša,
kdo kljub perju dobro leteti ne zna,
ampak ves dan le po kletki frfota?

Uganite, kdo je bil pri nas na počitnicah?

Verjetno ste ugotovili, da je bila to papiga – nimfa po imenu Čopi. Ves teden smo ga opazovali in se o njem pogovarjali. On nam je žvižgal in nas s svojim glasnim oglašanjem tudi preglasil. Za Čopija smo pridno skrbeli - menjali vodo in dodajali hrano, se z njim pogovarjali. Zapeli smo mu pesmico o gugalnici, ki mu je bila še posebej všeč. Risali smo njegov portret, katerega so lahko vsi občudovali.

Cicibani