MALI RADOVEDNEŽI V CICIBANU ODKRIVALI IN SPOZNAVALI NARAVNO IN DRUŽBENO OKOLJE

MALI RADOVEDNEŽI V CICIBANU ODKRIVALI IN SPOZNAVALI NARAVNO IN DRUŽBENO OKOLJE

Obiskali smo kmetijo z domačimi živalmi, posestvo s konji, raziskovali naravno okolje in uživali v igri in gibanju v naravi.
Spoznavali smo različna delovna okolja, poklice in ljudi, med njimi tudi starše, ki v kraju opravljajo različne dejavnosti: frizerka, avtoličar, cvetličarka, šivilja, poštar, prodajalka, gasilci, smetarji.
Družili smo se ob ogledu lutkovnih iger in izvajanju glasbeno-plesnih uric.
POZNATE 4. DRITL?

POZNATE 4. DRITL?

Mi smo ga spoznali.
Obiskali smo 4. DRITL, virtualni muzej rudarstva v Trbovljah. S pomočjo najsodobnejše opreme za navidezno in razširjeno resničnost smo vstopili v svet rudarjev, kakršen je bil pred 100 leti.
Pokukali smo še v Zasavski muzej Trbovlje. Z vodenim ogledom po muzejskih zbirkah nam je bilo predstavljeno delo kustosa in vloga muzeja pri ohranjanju premične kulturne dediščine.
CICIBANOV APRIL

CICIBANOV APRIL

V vrtcu so nas obiskali dedki in babice. Uživali smo v skupni igri.  Čisto sami smo jim spekli piškote. Nabirali smo zelišča, jih posušili in iz njih skuhali čaj.
Preizkusili smo se v vožnji po poligonu Kolesarčki. Tako smo se še v praksi seznanili s prometno varnostjo.
Pa še na pomladni planinski izlet smo se odpravili. Narava se prebuja in nas vabi na prosto.
SNEG V KISOVCU

SNEG V KISOVCU

V teh toplih dneh smo se odpravili na sankanje. Hvala Skakalnemu klubu, da nas je povabil na skakalnico. Odpravili pa smo se tudi na planinski izlet na Dolarjev hrib.
OD KULTURE DO PUSTNIH ŠEM

OD KULTURE DO PUSTNIH ŠEM

Ob prebiranju pesmic, slikanju, oblikovanju z različnimi materiali, smo mali in veliki Cicibani obeležili teden kulture.
Ob slovenski zastavi smo zapeli himno in bili ponosni na zlato medaljo naše Ilke.
Tudi mi smo se preizkusili v zimskih športih v šolski telovadnici. Vsi smo zasluženo osvojili medalje.
Razveselili smo se   najbolj norčavega  ljudskega praznika  v letu. Vrtec Ciciban so obiskale vesele in razigrane maškare.
Ju, ju, juhuhu!
FEBRUARSKE  DOGODIVŠČINE, PŠ Kisovec

FEBRUARSKE  DOGODIVŠČINE, PŠ Kisovec

Obiskali smo slikarski atelje. Slikar Milan nam je predstavil svoje delo in rekvizite, ki jih pri delu uporablja. Razgibavali smo se v športni dvorani Zagorje. Obiskala pa nas je tudi medicinska sestra. Pogovarjali smo se o tem, kako skrbimo za svoje zdravje.

ZAČETEK LETA V CICIBANU POSTREGEL Z ZANIMIVIMI DOGODKI IN DEJAVNOSTMI

ZAČETEK LETA V CICIBANU POSTREGEL Z ZANIMIVIMI DOGODKI IN DEJAVNOSTMI

Prvi letošnji sneg nam je prinesel veliko veselja in užitkov ob igri. Obiskala nas je medicinska sestra Laura, predstavila nam je svoj poklic in pripomočke za delo. Igrali smo se igre z vlogami: zdravnik, trgovina z oblačili, banka, slaščičarna, dom in družina …

Družili smo se še ob ogledu lutkovnih iger Snežak v gozdu in Rokavička.

Pripravili smo tudi Cicibanovo modno revijo, na kateri so mladi manekeni prikazali tudi modna oblačila, ki smo jih izdelali sami. Bilo je lepo!

Otroke oddelka »metuljčki« je obiskala terapevtska psička Tara iz društva Tačke pomagačke in poslušala zgodbo, ki so jo pripovedovali otroci. Zanimivo …
CICIBANI V MUZEJU, PŠ Kisovec

CICIBANI V MUZEJU, PŠ Kisovec

Obiskali smo Prirodoslovni muzej v Ljubljani. Ogledali smo si zanimive zbirke živali, najbolj nas je navdušilo okostje mamuta, ledenodobnega sorodnika današnjih slonov. Pripravljajo tudi cikel delavnic RAZISKUJEMO NARAVO – kar si lahko ogledate na njihovi spletni strani.

V Ljubljano smo se odpravili z vlakom. V mestu smo si ogledali še nekaj zanimivosti.